sobota, 3 sierpnia 2013

a party-stylist-to-be

Stylizowanie przyjęć wydaje mi się najwspanialszą pracą pod słońcem. Integruje wszystkie największe wizualne i smakowe przyjemności i moje największe pasje, to kreatywna działalność, wykorzystanie poczucia estetyki w łączeniu elementów wnętrzarskich z papierniczymi, jedzenia, napojów z pięknymi przedmiotami. No i to musi być wielka frajda, zarabiać na sprawianiu przyjemności, generowaniu piękna, tworzeniu wyjątkowych sytuacji. Bo to przecież zawsze są jakieś fajne momenty i rytuały, więc w przeciwieństwie do np. branży pogrzebowej, obcuje się na co dzień z ludzkim szczęściem. Takie życie po prostu musi dobre, nic, że banalne to i w sumie nie zaspokaja jakichś podstawowych potrzeb człowieka, nie jest nawet odrobinę tak szlachetne jak bycie lekarzem, czy tak pożyteczne jak fryzjer. Spotkanie przy jedzeniu jest jednak ogromnie ważną społeczną sytuacją, stół biesiadny to miejsce kluczowe dla wielu rytuałów przejścia takich jak wesela czy chrzciny. Stylista przyjęć jest więc jak kreator kulturowo istotnych sytuacji - to już nie brzmi tak banalnie, prawda?

...

Being a party stylist seems like the best job in the world to me. It integrates all greatest visual and flavour pleasures and all of my biggest passions, it is a creative activity, using sense of style in combing decorative elements with paper art, food, drinks and beautiful objects. It has to be so much fun to earn a leaving on giving pleasure, generating beauty, cerating special situations. For it is always connected with a special moment or ritual, so in contrast to funeral industry for example, you get to experience other people's happiness on a daily basis. Such life simply has to be good, I don't care that it is trivial and really - party stylists do not satisfy any essential human needs. It is not even in tiny part as noble as being a doctor or as useful as a hairdresser. Collective eating is a socially important situation, a festive table is a key spot for many rites of passage such as weddings or anniversaries. A party stylist is therefore like a creator of culturally important situations - that doesn't sound trivial at all, does it?
4 komentarze:

  1. O tak!!! Pełne zrozumienie! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. czy jeśli (mimo gigantycznej kreatywności moich przujaciół) potrzebowałabym v-ce (coby nikt urażony nie był) kreatora kulturowo istotnych sytuacji (panieńskie, śluby, etc) mogę zwrócić się po prośbie? pliiiiz

    OdpowiedzUsuń
  3. o jezu, dziewczyny, jako początkująca blogerka-łajza nie zauważam komentarzy na czas, ale wstyd. Jak miło w ogóle, że ktoś coś pisze i w dodatku rozumie:) M. - z dziką przyjemnością!!!

    OdpowiedzUsuń