czwartek, 5 grudnia 2013

przedświąteczne katusze oraz rzecz o wieńcach

Najpiękniejsze są te proste, naturalne, rustykalne. Zielone gałązki, białe czy czerwone kuleczki, szyszki. Żadne tam plastikowe sztuczydła. Wieniec świąteczny to obowiązkowy element w każdym szanującym się domu. Zasadniczo najlepiej prezentuje się na odrapanych drzwiach od stodoły albo pięknych, czarnych drzwiach wejściowych do dużego domu na przedmieściu. Nie dysponuję żadnym z powyższych, co jednak nie przeszkadza mi planować mojego wieńca do mieszkania w bloku. To taki komunikat, znak-sygnał: "w tym domu obchodzi się Święta" albo "czekamy", znacznie bardziej gustowny niż techno-impreza świetlna na oknie czy mikołaj zewnętrzny dmuchany, żałośnie zwisający z balkonu, targany podmuchami wiatru flakowaty, czerwony truposz. Mój sygnał, że czekamy i że obchodzimy zawieszę se jednak wewnątrz, sąsiedzi mogliby nie docenić kunsztu moich dekoracji na klatce schodowej, mogłyby się źle komponować ze sraczkowatą lamperią tejże. Albo przeciwnie - istnieje ryzyko, że doceniliby za bardzo. 

Mniejsza o sąsiadów. Strasznie mi się chce zrobić taki wieniec, nie mam jeszcze materiałów, żadnych badyli, szyszek ani niczego. Nie mam też czasu, najgorzej. Najchętniej zamknęłabym się w domu na najbliższy miesiąc i zamieniła go w manufakturę ozdób świątecznych, pierników, pralin i prezentów. Cierpię katusze w niedoczasie. 

Kochany Mikołaju, podaruj mi w prezencie dobę, co ma ze czterdzieści godzin. Będę zobowiązana.źródło: pinterest

10 komentarzy:

 1. Cudne są te wszystkie wieńce... magia:)
  ja tez bym chciała, aby doba była dłuższa i można było dłużej pospać... ostatnio kompletnie brak czasu na sen.
  dobrego dnia:*

  OdpowiedzUsuń
 2. Noo, tyle pomysłów w mojej głowie i nie ma kiedy ich wcielić w życie, męczy mnie to :( pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo, ja też ostatnio marzę, żeby doba była trzy razy dłuższa, bo dwa razy też by nie wystarczyło! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wjechałaś mi na ambicje tym szanujàcym się domem, że chyba też skręcę jakieś badyle.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już widziałam w domkach przed naszym osiedlem na drzwiach wieńce- bardzo mi się spodobały!
  Taki wieniec faktycznie wygląda pięknie... nie to co Mikołaj zwisający na drabince i potężna, kiczowata instalacja świetlna na ścianie domu moich teściów ( z całym szacunkiem dla nich)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dłuższa doba - podpisuję się pod petycją! Już nawet o słońce nie proszę, jeszcze jakoś jadę na choinkowych lampkach... ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja już wianki odfajkowałam;) teraz jeszcze tylko tysiąc i jeden pozostałych drobiazgów...

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej podobają mi się te z szyszek :) Dlatego codziennie znoszę do domu szyszki i suszę na kaloryferze :) Wianek jeszcze będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piekne te wianuszki, bardzo delikatne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się w 100%, takie naturalne piękno to jest to...a doba też ostatnio za krótka, dołączam się zatem do prośby :)

  OdpowiedzUsuń